Calacatta Mermer
 

Calacatta Mermer

Calacatta Mermer ürünleri İtalyanın Gioia bölgesindeki  madenlerden bloklar halinde çıkarılır ve Mermer Levhalar haline dönüştürülür. Mimari projelerde, butik Konut ve Otel projelerinde mimarların en çok tercih ettiği beyaz mermer ürünleri arasında yer alır. Otantik ve doğal ve görüntüsü sebebiyle kullanıldığı alanlarda etkileyici bir görünüm sağlar. Özellikle yaşam alanlarında doğru ürünlerle kombinlenerek kullanıldığında çok daha güzel bir görünüm sağlanır. Calacatta Cremo ve Calacatta Borghini en önemli ürünleri arasında yer alır. En sık kullanılan ve kullanıldığı alanlarda modern ve şık tasarımlar oluşturulmaktadır.

Taş Art Mermer olarak yaptığımız Calacatta Mermer Masa ve Sehpa örnekleri için https://www.tasartmermer.com/mermer-masa-ve-mermer-sehpa-uygulamalari/ linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

Calacatta Mermer Nedir?

İtalya’daki en önemli ocaklarda üretilen calacatta mermerler, tasarım olarak beyaz üzerine gri ve siyah desenleri olan bir üründür. Üzerindeki renkler doğal bir dağılım gösterir. Pürüzsüz beyaz mermer üzerindeki bu doğal dağılım daha zarif bir görünüme sahip olmasını sağlar. Gelişen teknolojiler ve yeni tasarım anlayışları ile bu ürünü istediğiniz her alanda rahatlıkla kullanabilir ve yaşam alanlarınızın da aynı şekilde zarif görünmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Dokusu ve zarafeti ve birçok özelliği ile İtalya’nın en ünlü mermer türlerinden biridir. İtalya’da yer alan ocaklarda genel olarak bloklar halinde çıkarılır ve burada mermer fabrikalarında özenle işlenerek, istenilen ebatlarda üretilir. İtalya’dan getirilirken sıklıkla 2 ve 3 cm plakalar halinde olur ve burada rahat işlenmesi sağlanır. Ürün kendi içinde gerek damar yapısı gerekse renkleri ile farklı çeşitlere sahiptir. Bu da sizlere farklı kullanım alanları için imkan sunar. 

 

 

Calacatta Mermer Özellikleri

Calacatta mermer özellikleri ve yaşam alanlarına kattığı özel etki ile çok seveceğiniz ve kullanabileceğiniz bir üründür. Onu özel kılan ve bu kadar tercih edilmesini sağlayan eşsiz özellikleri şöyledir;

  • Çizilmelere ve darbelere karşı yüksek dayanım gösterir.
  • Oldukça dayanıklı bir ürün olduğundan uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
  • Kumlu, cilalı, honlu ve fırçalanmış şekilde birçok farklı çeşidi vardır ve bu farklılıklar sayesinde de ürün farklı zeminlerde kullanılabilir.
  • Calacatta mermerin en önemli özelliklerinden biri modaya uygun olmasıdır. Yani uzun yıllar asla modası geçmez ve kullanıldığı alanlarda aynı şekilde modaya uygun olur.
  • Tasarımında yer alan kalın damar görünümleri onu diğer İtalyan mermerlerinden ayırır. İtalyan mermer denildiğinde aynı zamanda akla ilk gelen ürünlerin başında gelir.

Calacatta Mermer Kullanım Alanları

Calacatta mermer kullanım alanları normal koşullarda geniştir ancak en pahalı ürünlerden biri olduğu için bazen sınırlı alanlarda kullanılabilir. Mermer sahip olduğu beyaz renk ile hm mimarları hem de tasarımcıları kendine hayran bırakmaktadır. Birçok projede bu mermeri isteyen tasarımcılar, kullanıldığı alanlara kattığı ferahlıktan fazlasıyla memnundur. Yaşam alanlarında sıklıkla banyo ve mutfak tezgahlarında kullanılmaktadır. Calacatta mermer tezgah uygulaması banyo ve mutfakların daha kullanışlı hale gelmesini ve daha hijyenik olmasını sağlamaktadır.

 

Tezgah olarak kullanılmasının yanı sıra ayrıca duvar kaplaması, zemin döşemesi ve iç dış mekanlarda farklı bölümlerde kullanılabilmektedir. Son yıllarda ayrıca masa ve sehpa gibi mobilyalarda da calacatta mermer ürünleri kullanılmaktadır. Calacatta tezgah mermer kullanılan alanlar dar ve çok ışık almasa bile mermerin kendi görüntüsü sayesinde çok aydınlık ve ferah görünmektedir.

 

Calacatta Mermer Çeşitleri

Calacatta mermer çeşitleri farklı kullanım alanları için güzel bir avantaj sağlar. Bu mermerin çeşitliliğini ürünün grilik yoğunluğu ve damar yapısı sağlar. Sıklıkla tercih edilen popüler çeşitleri şöyledir:

 

Calacatta Gold Mermer

Adından da anlayacağınız üzere, kırık beyaz renginin üzerine işlenmiş gold detayları bulunan bir mermer türüdür. Bu modelde özellikle gold rengi sevenleri memnun eden dokunuşlar bulunuyor. Altın rengine sahip damarlı görünüm şıklık konusunda yardımcı oluyor.

 

Calacatta Wave

Calacatta mermer modelleri arasındaki Calacatta Wawe mermer, adeta ebru sanatını anımsatıyor. Beyaz tezgah üzerindeki gri tonlar ebru sanatına benzer şekilde dağılım göstermektedir. Doğal bir dağılım sağlaması ortamda da dekoratif anlamda avantaj sağlamaktadır.

 

Calacatta Vena

Vena modelinde kara benzeyen beyaz tonları üzerindeki kalın ve ince damarlı görünümüyle dikkat çekiyor. Sade damarlı görünümü sevmeyen, daha fazla hareketlilik isteyenlerin beklentisini karşılayan modellerden sadece birisidir. Görünümü ve fiyatı ile en çok tercih edilen modellerden birisidir.

 

Calacatta Oro Mermer

Calacatta oro mermer en değerli çeşitlerden biridir. Bu yüzden de fiyatı diğer çeşitlere göre biraz daha yüksektir. İsmindeki oro kelimesi İtalyancadaki “altın” kelimesinden gelir. Mermerin içerisinde altın sarısı renkler bulunduğu için bu isimle anılır. Zengin bir görünüme sahip olduğu için genelde otellerde tercih edilen bir üründür.

 

Calacatta Borghini Mermer

Calacatta Borghini mermer diğer ürünlere göre daha fazla yayılan gri damarlara sahiptir. Bu özelliği sayesinde de çok daha hoş görünür. Ayrıca ülkemizde de en fazla tercih edilen çeşitlerden biridir. Genel olarak iç zemin döşemesi, mekan döşemeleri, banyo tezgahları ve basamaklarda tercih edilir.

 

Calacatta Vagli Mermer

Calacatta Vagli mermer fiyatına göre yüksek performans gösteren bir modeldir. Damar yapısı gri ve düzensiz şekildedir. Bu
sebeple geniş alanlarda kullanımı kargaşaya neden olur. Bunun yerine lavabo, banyo ve mutfak tezgahı gibi alanlarda kullanımı daha uygundur. 

 

Calacatta Statuarietto Mermer

 

Statuarietto Mermer calacatta mermer çeşitlerinden biridir. Damar yapısı oldukça homojen dağıldığı için çok daha gösterişli bir üründür. Dekoratif olarak da son derece şık bir görünüme sahip olduğu için lüks mekanlarda, otellerde ve özel yapım villalarda tercih edilir. 

Calacatta Mermer Çeşitleri
Calacatta Mermer Çeşitleri

Calacatta Mermer İstanbul

 

Calacatta mermer İstanbul bölgesi başta olmak üzere birçok bölgede rahatlıkla tercih edilebilen bir üründür. Kullanıldığı her
alana çok şık ve güzel bir görünüm yaratması sebebiyle İstanbul bölgesinde şık ve lüks mekanlarda sık sık bu ürüne rastlamak mümkündür. Calacatta mermer modelleri ile sizlere destek olacak, alanında başarılı bir firmadan destek almak istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz. Bu tip mermer ürünlerini mutlaka kaliteli, güvenilir ve alanında başarılı firmalardan almanız sizler
için yararlı olacaktır. 

 

Calacatta Mermer Fiyatları

Calacatta mermer kullanmak ve mekanlarınızın çok daha şık ve zarif görünmesini istiyorsanız sizler de bizlerle iletişime geçerek bu alanda destek alabilirsiniz. Bu mermeri tercih edecekler için önemli detaylardan biri fiyat konusudur. Öncelikle çıkarıldığı Carrara bölgesinin en popüler mermer ürünlerinden biridir ve fiyat bakımından da diğer mermerlere göre daha yüksektir. Tabi ürünün damarlı yapısı ve bazı çeşitlerinde fiyat konusu değişiklik gösterir. Ürünün kullanıldığı tasarımlar, kullanım alanlarının genişliği, özel tasarımlar ve daha birçok konu fiyatı belirleyen unsurlardır.

Calacatta mermer fiyatları hakkında bilgi almak ve şık tasarımlara sahip olmak istiyorsanız bizlere ulaşabilir ve bizlerden destek alabilirsiniz. İstanbul’da hizmet veren alanında son derece başarılı tasarımlara ve kaliteli ürünlere sahip firmalar arasında yer almaktayız.

Calacatta Mermer Masa ve Sehpa örnekleri için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 
Calacatta Vena
Calacatta Vena Mermer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara