Mutfak Tezgahları

Evin en çok kullanılan ve en önemli mekânlarından biri olan mutfaklar, her çeşit yiyeceğin pişirilmesi için hazırlık yapıldığı, saklandığı ve tüketildiği bir kısımdır. Bu anlamda, mutfağın yerleşimi ve içerisinde yer alan ekipmanların boyutu ve işlevi de oldukça önemlidir. Mutfaklarda yer alan mutfak tezgahları mutfağı oluşturan kısımlar içinde en önemlisidir. Kişilere sağlamış olduğu kullanım kolaylığı ve işlevsellik nedeniyle oldukça konforlu bir ortam yaratır.

 

Mutfak dizaynında estetik görüntü de önemli bir yere sahip olduğu için mutfak tezgâhları tercih ederken mutfağa uygun ölçülerde ve dokuya sahip olması önemlidir. Mutfak tezgâhı çeşitleri, fonksiyonları, görüntüsü ile farklılık yaratan firmamız, mutfak tezgahları tasarlama konusunda oldukça başarılı sonuçlara ulaşmaktadır.

Mutfak Tezgah Yapımı

Doğal taş, kuvars, porselen, mermer kullanılarak mutfak tezgahı yapan Tasart Mermer firması sunmuş olduğu hizmet süresince müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu anlamda tasarlayıp uygulamaya koymuş olduğumuz mutfak tezgâhı standart tezgahlara oranla büyük bir farklılık gösterir. Görsel açıdan sağlamış olduğu estetik görüntünün yanında, dayanıklı malzemelerden üretimi gerçekleştirildiği için oldukça uzun ömürlü kullanım imkânı sağlar.

 

Mutfak tezgâhı kurulumu gerçekleştirilmeden önce mutfak dolaplarının montajının tamamlanmış olması gerekir. Mutfak tezgâhı kurulumunun yapılması için uzman kadromuz ile evin içerisinde yer alan mutfağın ölçüsünün alınması sağlanır. Devamında ise müşterinin talepleri doğrultusunda hareket edilerek tercih ettiği malzemenin tedarik edilmesi ve işlenmesi gerçekleştirilir.

Kuvars Mutfak Tezgahı

Kuvars taşı kullanılarak tasarlanan mutfak tezgâhı çeşitleri birbirinden farklı alternatifleri içerisinde barındırır. Çok sert ve dayanıklı bir yapıda bulunması nedeniyle tezgâhın uzun ömürlü kullanım sağlamasını gerçekleştirir. Kolay temizleme sağlamasının yanında pek çok çeşide sahiptir. Kristal dokusu nedeniyle görsel olarak mutfak tezgâhları ile uyumlu bir görüntü oluşturur. Renk çeşitlerinin bulunması, insanların kendi zevklerine uygun olan mutfak tezgahlarını tercih etmelerini sağlar.

 

Böylelikle mutfakta oldukça farklı bir hava yaratır. Eğilme, darbe, taşıma, kesilme gibi durumlara karşı dayanımı yüksek olduğu için kolay bir şekilde çatlama, kırılma gibi hasarlar meydana gelmez. Taş Art Mermer olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz kuvars mutfak tezgâhlarını kullanarak mutfağınızı hem sağladığı fonksiyonlar hem de estetik açıdan etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kuvars ürünleri incelemek için https://www.tasartmermer.com/kuvars-urunler/

Doğal Taş Mutfak Tezgahları

Doğal taş mutfak tezgahları ürünlerimizin arasında mermer, granit ve bazalt çeşitleri yer alır. Granit, pek çok farklı renge ve dokuya sahip bir malzemedir. Çizilme, kırılma, leke tutma gibi olumsuz durumlar oldukça az yaşanır. Isıya karşı dayanıklı yapılarının yanında hijyenik bir ortam sunması da tercih edilme nedenleri arasında yer alır.

 

Desenleri birbirinden farklı olduğu için kişiye özel sunum oluşturur. Parlak görünümü, renk ve desen çeşitliliği ile mutfaklarda fark yaratır. Mermer tezgâh temizleme bakımından büyük bir kolaylık sunar. Desenleri ile ön plana çıkan mermer mutfak tezgâhları ışığı geçirgen yapısı üzerine koyulan eşyaların parlamasını sağlar. Görsel açıdan oldukça estetik bir görüntü verir.

Doğal Taş ürünlerini incelemek için https://www.tasartmermer.com/dogaltas-urunler/

Porselen Mutfak Tezgahları

Porselen mutfak tezgahları ürünlerinin içerisinde dekton, neolith, laminam, sapien stone, parmastone mutfak tezgâhları yer alır. Dekton, çizilmeye karşı oldukça dayanıklı bir yüzeydir. Bıçak gibi keskin mutfak eşyaları tarafından çizilmeye rastlanmaz. Dekton, görüntüsünde ve niteliklerinde bozulma olmadan yüksek sıcaklıklara karşı önemli bir direnç gösterir.

 

Sıcak konumda bulunan tencere, tava gibi eşyalar direkt üzerine koyulabilir. Yapısı oldukça sağlam olduğu için uzun ömürlü kullanımının yanında renginde ya da yapısında herhangi bir olumsuz durum yaşanmadan kullanma olanağı sağlar.

Porselen ürünlerini incelemek için https://www.tasartmermer.com/porselen-urunler/

 

- Neolith Mutfak Tezgahları

Neolith tezgahların temizlenmesi oldukça kolaydır. Bunun nedeni ise yiyecek artıklarının malzemeye nüfuz etmelerini engelleyen bir özelliğe sahip olmasıdır. Neolith mutfak tezgâhları hijyen açısından büyük bir avantaj sağlar. Çoğu durumda yalnızca nemli bir bez temizlenebilir. Mutfaktaki yiyeceklerin neden olduğu lekeleri çıkarmak kolaydır.

 

Sert temizleyiciler Neolith’in yüzeyini etkilemeyecektir. Neolith üretim sürecinin bir başka avantajı da ısıya dayanıklı olmasıdır. Güveç veya tava kullanımının yüzey üzerinde herhangi bir hasar oluşturması söz konusu değildir.

- Parmastone Mutfak Tezgahları

Değerli metal parçacıkları içeren temperli alaşımı sayesinde sektördeki ısıya, darbeye, çizilmeye, yangına dayanıklı ve kirlenme önleyici malzemedir. Gıda ile temasa uygun ve sağlıklıdır. Ayrıca mutfak tezgâhları olarak hijyenik bir ortam sağlar. Bunun yanında uluslararası sertifikalara sahip ödüllü bir malzeme olan Parmastone; kalitesinin %100 kullanıcı dostu olması garantilidir.

 

Parmastone birçok ülkede büyük şirketler tarafından tercih edilir. Aydınlık, doğal tasarımı ve mükemmel teknik performansı ile Parmastone, tasarımcıların iç ve dış mekân çözümlerinde etkileyici mekanlar geliştirmelerine olanak tanır.

- SAPIEN STONE Mutfak Tezgahları

SAPIEN STONE’nin yüzey mukavemeti pişirme işlemi sırasında elde edilir. Bu nedenle kullanılan mutfak tezgâhları çizilmelere, çatlaklara, aşınmaya ve yırtılmaya karşı güçlü bir dirence sahiptir. SAPIEN STONE ısıtıldığında yanmaz, duman veya koku yaymaz bir konumda yer alır. Doğal yüksek sıcaklık, leke, kimyasal ürünler ve çizilme direnci ile mutfak tezgahlarının en güç gereksinimlerini karşılamak için özel olarak geliştirilmiştir.

Mutfak Tezgahları Yapım Hizmeti

Taş Art Mermer firması tarafından üretilen birbirinden farklı çeşitlere sahip olan mutfak tezgahları kuvars, doğal taş, mermer, polyester kullanılarak oldukça farklı ve etkileyici bir görüntü elde edilmesini sağlar. Firma tarafından tasarlanan mutfak tezgahlarının içerisinde barındırdığı bu nitelikler ile farklılık ve kalite anlamında oldukça ön plana çıkmaktadır.

 

Müşteri istekleri ve tercihleri doğrultusunda sipariş verilen mutfak tezgahlarını oldukça kısa bir süre içerisinde kurulur. Mutfak tezgahlarının içerisinde barındıran malzemeler oldukça sağlam yapıda bulunduğu için uzun ömürlü ve kaliteli bir hizmet sunulması sağlanır. Müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak sunmuş olduğu hizmet ile giderek artan bir kitleye sahiptir. Bu farklı tasarımlara mutfağınızda yer vermek için Taş Art Mermer firmasını tercih edebilirsiniz.

Mutfak tezgahları uygulamalarımız incelemek için tıklayınız https://www.tasartmermer.com/mutfak-tezgahlari-uygulamalari/

Mutfak Tezgah Uygulamalarımız

Çimstone Olympos Mutfak Tezgahı
Calisco Kuvars Mutfak Tezgahu
Şimdi Ara