Banyo Tezgahları

Banyolar için oldukça önemli bir yere sahip olan banyo tezgahları sağladığı işlevler ile birlikte estetik görüntüsü nedeniyle de insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilir. Banyoların büyüklüğüne uygun ölçüler ile tasarımı yapılan banyo tezgahlarının üretiminde kullanılan değerli taşlar ile ortamın havasında farklılık yaratılması sağlanır. Banyolar, insanlar için evlerin dinlenmelerini sağlayan bölümleridir. İnsanlar banyoya girdikleri zaman görsel anlamda da rahatlamak isterler.

Bu nedenle banyoların dekore edilmesinde banyo tezgahlarının büyük bir önemi vardır.  Sade, gösterişli, dikkat çekici ve çeşitli desenler ile tasarımı gerçekleştirilen banyo tezgahlarının yapım aşamasında doğal taş, mermer, kuvars ve porselen uygulamalar yer alır. Bu tezgahların imal edilmesinde kullanılan özel taşlar ile birbirinden farklı renklerde modellerde ürünler oluşturulur.

Banyo Tezgahları

Banyo Tezgahları Modelleri

Günümüzde çeşitli banyo tezgahı modelleri olması ile birlikte zengin seçeneklerin ortaya çıkması sağlanır. Doğal taş ürünler arasında granit ve mermer çeşitleri yer alır. Granit, banyo ve mutfak tezgâhları arasında en çok tercih edilen ürünler içerisinde yer alır. Sağlamış olduğu estetik görünümü ve nitelikli kullanımı nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilen granit banyo tezgâhı, temizlik konusunda ise dikkatli bir hassasiyet ister.

Granit doğal bir taş olarak oluşum gösterdiği için ince gözenekli bir yapıya sahiptir. İçerisinde bulunan minerallere göre renk ve desen alternatiflerine kavuşur. Granit desen çeşidi oldukça fazla olduğu için kişiler kendi tarzlarına uygun olarak bulunan banyo tezgâhı modeline sahip olabilirler.

Banyo Tezgahları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tezgâhın dayanım, bakım kolaylığı gibi nitelikler yönünden de yüksek bir performans sergilemesi önem taşır. Bu sebeple banyo tezgahları çeşitleri içerisinden bir seçim yapmak için pek çok unsuru dikkate almak gerekir. Banyo tezgâhı malzemeleri arasında öne çıkan modeller arasında doğal yapıda bulunan ürünler yer alır. Bu taşların sertlik dereceleri birbirinden farklıdır.

Banyonun fiziksel yapısına uygun olan ideal ölçülerde banyo tezgâhı bulunması da önemli konular arasında yer alır. Banyo sırasında ortam içerisinde gerçekleşen sıcaklık artışı ve nem, uygun olmayan malzeme seçiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bu nedenle ısı dayanımı yüksek olan malzemelerden üretilmiş banyo tezgahları çeşitleri içerisinden seçimlerde bulunmak gerekir.

Granit Banyo Tezgahları

Granit tezgahların yüzey yapısının korunması için özenli bir çalışma gerekir. Yüzeyin cilalanması ile birlikte gözenekli yapının kaybolması sağlanır. Granit banyo tezgahları kullanımı esnasında cila tabakasında meydana gelebilecek hasarlar, gözeneklerin açık hale gelmesine neden olur. Temizlik esnasında tel, sünger, zımpara gibi temizlik ürünlerinin kullanılması, granit malzemenin çizilmesine sebebiyet verir.

Granit, kesilip parlatılarak kullanıma hazır hale getirilen doğal bir taştır. Lekelenmeyi engellemek için her kullanımdan sonra yüzeysel bir temizlik yapılması önem taşır. Granit,  ısı değişikliklerine karşı mukavemetlidir. 

Granit Banyo Tezgahları Özellikleri

Doğal taş olduğu için her bir parçası birbirinden farklıdır. Bunun yanında granit banyo tezgahları farklı renk ve desen çeşitliliğine sahiptir. Granit tezgahlar, leke ve yüksek ısılara karşı dayanıklı ve uzun senelerce kullanılabilecek tezgahlar içerisinde yer alır. Granit tezgahların, farklı renkleri ve kendisine has görünümleri, kullanıldıkları ortamlarda olumlu etkiler yaratır.

Doğal taştan imal edilen tezgahların sağlamış olduğu en önemli avantaj avantajı sağlam dokuda bulunmalarıdır. Mermer ve granit tezgahlar doğal taş grubu içerisinde yer alır. Granit tezgah, ısıyı izole eden, dayanıklı ve farklı rengi yer alan taş malzemeden imal edilir. Renk çeşidi fazlalığının yanında renk kombinasyonlarına sahip yapılarda da bulunabilir.

Kuvars Banyo Tezgahları

Kuvars tezgahlar dünyadaki en sert minerallerden bir tanesi olan doğal kuvarstan yapılır. Kuvars banyo tezgahları modelleri arasında belenco, çimstone, silestone, coante, calisco gibi çeşitler bulunur. Kuvarsın bir diğer sağladığı avantaj ise gözeneksiz bir yapıda bulunması sayesinde üstünde mikropların çoğalmasına izin vermez ve lekelere karşı direnç gösterir. Kuvarsın sağlamış olduğu dayanıklılığı ile uzun ömürlü bir kullanım imkânı yaratılır. Bunun beraberinde görsel olarak estetik görüntüsü ve farklı renkleri ile banyolara ahenk katılması açısından ön plana çıkan bir taştır.

Kuvars Banyo Tezgahları Özellikleri

Tezgahların banyoların oluşturduğu ambiyansa büyük etkisi vardır. Bu etkiyi güçlendirmek amacıyla tercih edilen banyo tezgâhları rengi, dokusu, malzemesi ve şekliyle banyoda yer alan diğer bileşenlerin bir uyum içerisinde olması gerekir. Kuvars, dünyadaki en sert mineralleri arasında yer alır. Kuvars gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için bakımı oldukça kolaydır.

Mermer Banyo Tezgahları

Mermer, genel itibari ile kireçtaşı ya da dolomit gibi karbonat minerallerden meydana gelir. Çoğu zaman mermer beyaz renkli bir dokuya sahiptir. Ancak bunun dışında değişik renklerde de mermer çeşitleri bulunması oldukça kolaydır. Mermer, tanecikli bir yapıda bulunur. Bu tanecikli yapısı ise yüzeyini gözenekli şekle getirir. Tezgah olarak kullanıma sunulmadan önce yüzey cilalama işlemine tabi tutulur.  Cilalama işlemi uygulanmadığı zaman mermer banyo tezgahları çok çabuk leke tutmaya meyillidir. Mermer, oldukça parlak bir yüzeye sahiptir.

Banyo tezgahları arasında en çok tercih edilen modeller içerisinde yer alan mermer tezgahlar, görünümlerinden dolayı oldukça dikkati çeken alanlar yaratır. Cilalı veya matlaştırılmış şekilde kullanılabilen bu tezgahlar banyo ortamının getirmiş olduğu ısıya, çatlamaya ve kırılmaya karşı sağlam ve uzun ömürlü tezgahlardandır.

Porselen Banyo Tezgahları

Porselen banyo tezgâhları içerisinde dekton, neolith, laminam, sapien stone, parma stone gibi çeşitler yer alır. Porselen tezgah anti bakteriyel yapıya sahip olduğu için çizilmez, leke almaz, yanmaz bir tezgah ürün grubu içerisinde yer alır. Porselen tezgah gözeneksiz yapısı sayesinde temizlik konusunda herhangi bir uğraş yapılmasına gerek kalmaz.

Porselen Tezgah kırılma, çatlama, çizilme ve lekelere karşı dayanım gösterir. Porselen banyo tezgâhları, mekanların çeşitli renkler ile canlılık kazandırılmasına katkı sağlar. Yüzeye daha realist ve estetik bir görünüm sağlamakta olan banyo tezgâhları kullanışlı yapılarıyla da dikkatleri üzerinde toplarlar.  Porselen tezgâh uygulamaları görüntü ve sağladığı işlev ile farklı bir görünüm verilmesini sağlar.

Porselen Banyo Tezgahı Özellikleri

Porselenler mevcut tezgâh ürünleri içerisinde ısı ve çizilmeye karşı dayanıklı olan porselenler oldukça mukavemetlidir ve uzun seneler boyunca problemsiz bir biçimde kullanmak mümkündür. Porselen banyo tezgâhları iç ve dış mekanlarda kullanmak mümkündür. Çok yönlü olmalarıyla pek çok kişi tarafından tercih edilen ürünler arasında yer alır. Porselen tezgâh uygulamaları arasında modern ve klasik alternatifler bulabilmek mümkündür.

Birbirinden farklı dekorasyon stilleriyle başarılı bir biçimde uyumluluk yakalayabilen porselen tezgâh uygulamaları ile yeni dekoratif fikirlerin hayata geçirilmesi sağlanır. Kolay temizlenebilir yapıdaki uygulamaları, temizlik için ayrılan vakitten tasarruf elde edilmesini ve zamanın farklı işlere ayrılmasına olanak sağlar. Porselenler çizilme direnci olarak da diğer alternatiflere göre avantajlıdır.

Porselen Banyo Tezgahı İşlevleri

Porselen banyo tezgahları sert yüzeyleri günlük kullanımdaki yıpranmalara karşı direnç gösterir. Renk ya da parlaklık açısından herhangi bir hasar söz konusu değildir. Özel bir bakım gerektirmeyen ve her zaman ilk günkü yapısını koruyabilen tezgahlar uzun zaman boyunca deforme olmadan kullanmaya müsaittir. Banyo tezgahları modellerini Taş Art Mermer firmasından satın alabilirsiniz.

Banyo Tezgah Uygulamalarımız

Banyo tezgahları uygulamalarımızı incelemek için tıklayınız https://www.tasartmermer.com/banyo-tezgahlari-uygulamalari/

Şimdi Ara