Porselen Ürünler

Porselen ürünler yapı malzemesi (tezgah/banko) olarak kullanılan yenilikçi ürünlerdir. Mermer görünümü alternatifleri sunan renk seçenekleriyle günümüzde en revaçta olan A+ tezgah ürünleridir. Porselen yapı olarak doğal malzemelerden üretilir. Doğal malzemeler çeşitli uygulamalara tabi tutularak kullanım haline getirilir. Gündelik yaşamda birçok alanda karşımıza çıkan ve kullanılan bu ürünler son yıllarda yapı malzemesi olarak da tercih edilmeye başlamıştır. Banyo ve mutfak tezgâh, döşeme ve duvar kaplaması gibi bölümlerinde sıklıkla kullandığımız porselen ürünler hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Son yıllarda yapı malzemesi olarak oldukça popüler bir kullanıma sahip olan porselenler hakkında bilgi almak istiyorsanız bizleri takip edebilirsiniz.

Porselen Tezgâh Özellikleri

Tezgahlarda sıklıkla tercih edilen porselen malzemenin ve yapılan uygulamanın birçok önemli özelliği vardır. Hem mutfak hem de banyo tezgahında kullanılan porselenin özellikleri şöyledir;

  • Porselen yapısı itibari ile bakteri barındırmaz ve bu da kullanıldığı yüzeylerde maksimum hijyen sağlar. Özellikle mutfaklarda yiyeceklerinizi ve gıdalarınızı gönül rahatlığıyla tezgahınıza koyabilirsiniz.
  • Hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Gözeneksiz bir yapısı vardır ve bu özelliği sayesinde de kolay temizlenir. Ayrıca temizlik yapılırken kullanılan malzemelere karşı da dayanıklıdır.
  • Doğal taşların aksine alkali oranı yüksek ve asitli maddelere karşı da çok dayanıklıdır. Bunların yaptığı lekelenmeleri engeller.
  • Yüksek sıcaklıklara karşı çok dayanıklıdır. Mutfakta kullanıldığında sizlere rahatlık ve kolaylık sağlar.
  • Üzerinde mantar ve küf gibi önemli sorunlar oluşmaz.
  • Kullanılacağı alana göre farklı renk, model ve boyutlarda ürün bulmak çok kolaydır.

Porselen Ürünler Kullanım Alanları

Porselen ürünler gündelik hayatımızda birçok alanda karşımıza çıkar. Daha çok dekoratif ürünlerde, mutfak eşyalarda görmeye alışkın olduğumuz porselen malzemesi artık yapı malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Üstelik oldukça dayanıklı yapısı sayesinde mutfak ve banyo tezgâhı olarak, iç ve dış mekân döşemesi olarak ve daha birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu konuda hayallerinizi sınırlamamanızı söyleyebiliriz. Çünkü sizler yaşam alanlarınızda istediğiniz alanda kullanabilin diye ürünleri bizler eşsiz biçimde şekillendirebiliyoruz. Sizler için eşsiz tasarıma sahip tezgahlar, duvar ve zemin döşemeleri yapıyoruz. Sizler de yaşam alanlarınızda farklı dokunuşlar ve tasarımlar istiyorsanız porselen ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Porselen Ürün Çeşitleri

Mutfaklarda özellikle çok fazla tercih edilen porselen malzemesinin çok önemli ve etkili çeşitleri vardır. Bu ürün çeşitleri kullanılacağı alanlara göre farklı şekilde üretilebilmekte ve farklı malzemelerle desteklenmektedir. Sıklıkla kullanılan ve tercih edilen porselen çeşitleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Özellikle iç mekanlarda kullanılan Dekton Porselen Ürünü eşsiz özelliklere sahiptir. Ayrıca güneş ışınlarına karşı da çok yüksek direnç gösterdiği için dış mekanlarda da tercih edilebilir. Çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Bıçak gibi ev aletleri ile rahat rahat çalışılabilir. Yüksek sıcaklıklardan etkilenmediği için uzun yıllar mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilir.

Dekton Trilium

Neolith Porselen Ürünü mutfak tezgahlarında sıklıkla tercih edilir çünkü üzerine temas eden atıklar malzemeye nüfus etmez ve böylece çok kolay temizlenir. Çoğu zaman ürünü temizlemek için yalnızca nemli bir bez kullanmanız yeterli olacaktır. Kimyasal temizleyicilerden asla etkilenmez ve uzun yıllar kullanım sonunda bile eskisi kadar güzel kalır. Diğer porselen ürünleri gibi ısıya karşı oldukça dayanıklıdır.

İtalya’da üretilen Laminam Porselen Ürünü aslında bir porselen çeşidinden ziyade markadır. Ürettikleri porselen karolar ile özdeşleşmişlerdir. Bu ürünler üstün kaliteleri sayesinde birçok alanda ve önemli projelerde kullanılmaktadır.

Sapien Stone Porselen Ürünü özel olarak üretilen nano-teknolojik bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Çok fazla renk ve desen çeşitliliğine sahipti ve bu da farklı alanlarda rahatlıkla kullanılmasını sağlar. Kullanıldığı alanlarda çatlak, çizik, çizilme ve yıpranmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Sıcak ürünler, konulduğunda yine oldukça dayanıklılık gösterir ve sorun olmaz. Yangına karşı oldukça dayanıklıdır ve böyle bir durum yaşandığında hem duman hem de koku çıkarmaz.

Parmastone Porselen Ürünü yapı porselenleri arasında hem ısıya hem de darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Özel temperleme yöntemleri ile üretilen bu ürünlerin ayrıca daha birçok önemli özelliği vardır. Leke tutmaz, yanmaz, çizilmez, gıdayla temasa uygundur ve antialerjiktir. Ayrıca uluslararası sertifikalara sahiptir. Yüksek kalitesi sayesinde %100 kullanıcı dostu olduğunu söyleyebiliriz. Tamamen doğal malzemelerden üretildiği için kolay temizlenir ve oldukça hijyenik bir yapıya sahiptir. Gıda teması konusunda herhangi bir sakınca olmadığı için mutfakta rahatlıkla kullanılabilir.

Porselen Tezgâh Üretimi

Son yıllarda yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen porselen malzemeler, cam ve kil bileşimleri ile üretilir. Kullanıldığı alanlara göre çok büyük boyutlarda da üretilebilir. En sık kullanıldığı alanlar; banyolar, mutfaklar, bankolar, iç ve dış cepheler olmaktadır. Aslında porselen yapı malzemesi olarak yeni yeni kullanılmaya başlamıştır. Kullanılacağı alanlara göre 6 mm, 10 mm ve 12 mm olarak üretilmektedir. Porselen tezgahlar sayesinde sizler de yaşam alanlarınızda hem şık hem kullanışlı hem de hijyenik tasarımlara sahip olabilirsiniz.

Porselen ürünler yaşam alanlarında özellikle estetik görüntüsü hem de farklı alanlarda kullanılabilmesi sayesinde çok tercih edilmektedir. Bizler de son zamanlarda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çok şık ve özel porselen tasarımlar hazırlamaktayız.

Şimdi Ara