Bianco Carrara Ada Tezgah
 
 

Bianco Carrara Mermer

Bianco Carrara Mermer Masalarda Taş Art kalitesini yaşayın❗️

Beyaz Mermer Masalarda görsel şıklığı ile öne çıkan Bianco Carrara ürünleri İtalya’nın Gioia bölgesindeki madenlerden, bloklar halinde çıkarılır ve Mermer Levhalar haline dönüştürülür. Mermer Masa modellerinde butik Mermer segmentinde yer alan üründür. Beyaz yapısının içinde yer alan gri bulutlu damar yapısı sayesinde bulunduğu ortamlara farklı bir prestij katar.
Bianco Carrara Mermer de Neden Taş Art’ı tercih etmeliyim ?
Bu tip butik taşları işleyebilme kabiliyeti en hassas konuların başında gelmektedir. Ölçülendirme, işçilik/uygulama ve montaj süreçlerine hassasiyet gösteriyoruz. Bitmiş ürünün marka imajımıza yakışır bir ürün olması için tüm ekipçe süreçleri takip edip çalışmalarımızı bu istikrar ile sürdürüyoruz.

 

Taş Art Mermer olarak yaptığımız Bianco Carrara Mermer Masa ve Sehpa örnekleri için https://www.tasartmermer.com/mermer-masa-ve-mermer-sehpa-uygulamalari/ linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bianco Carrara Nedir?

Bianco carrara doğal taş sınıfında yer alan bir mermer türüdür. İtalya’nın Carrara bölgesinde çıkarılan oldukça dayanıklı ve güzel bir üründür. Bu mermerin çıkarıldığı Carrara mermer madeni oldukça eskidir. Geçmişten günümüze madenden aktif olarak mermer çıkarılmakta ve yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Klasik beyaz mermerlerden farklı olarak gri damarlara sahiptir. Bu her ne kadar beyaz mermerler gibi görünmesini engellese de yine de kullanıldığı alanlarda ferah bir görünüm oluşturur. İçerisinde bulunan gri damarlar dekorasyonda farklı ve şık bir çizgi yaratır. Bu mermerin zemininin beyaz olmasının nedeni çıkarıldığı madende kristal azlığının olmasıdır.

Bianco Carrara Özellikleri

Bianco Carrara mermer özellikleri ile öne çıkan ve birçok kişi tarafından tercih edilen etkileyici bir üründür. Bu eşsiz tasarıma sahip mermerin genel özellikleri şöyledir;

 • Aşınmaya karşı oldukça dayanıklı ve sağlam bir üründür.
 • İtalyan beyaz mermeri olarak da bilinen ürün, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Her ne kadar beyaz mermer olarak geçse de tam bire beyazlıkta değildir ve açık ve koyu gri damarları ile kendinden bir geçişe sahiptir.
 • Güçlü bir şekilde cila tutma özelliği vardır.
 • Sert bir yapısı olduğu için sıcaklığa, darbelere, aşınmalara karşı dayanıklıdır.
 • Kendinden gri damarları sayesinde özel desenleri vardır. Bu da özellikle mutfak gibi alanlarda rahat kullanılmasını sağlar.
 • Beyaz daha ağırlıkta olduğu için cilalama, honlama ve parlatma gibi uygulamalar yapılabilir.
 • Homojen bir yapısı vardır.

Bianco Carrara Mermer Kullanım Alanları

Eski çağlardan bu yana Bianco carrara mermerler birçok alanda tercih edilmiştir. Özellikle iç mekân süslemelerinde ve dış mekanlarda sütunlarda kaplama olarak tercih edilmiştir. Çıkarıldığı bölge mimari açıdan önemli olduğu için doğal olarak bu tarz doğal taş mermer ürünlerine olan ilgi oldukça fazla olmuştur. İtalya’nın Roma bölgesinde heykellerde, çeşmelerde, tarihi eserlerde, camilerde, tapınaklarda ve hamam gibi yerlerde sıklıkla kullanılırmış. Günümüzde ise kullanım alanları diğer mermerler ile aynı diyebiliriz. İç mekanlarda dekorasyonu süsleme, sanat eserlerinde, masa ve sehpalarda, biblo gibi ürünlerde kullanılır.

İç mekanların yanı sıra dış mekanlarda da duvar ve zemin kaplaması olarak kullanılır. Merdiven ve sütun gibi alanlarda da yine tercih edilir. Evlerde kullanımının yanı sıra en sık kullanıldığı alanlar, otelleri giriş bölümleri, bahçe süslemeleri olmaktadır. Genel olarak Bianco Carrara mermer ürünü kullanıldığı alanlara zarafet, ferahlık ve temiz, şık bir görüntü sağlar.

Bianco Carrara Mermer Çeşitleri

Bianco Carrara mermer çeşitleri arasında Calacatta oro, Calacatta borghini, Calacatta vagli, Calacatta White sıralanabilir. Bu çeşitler temelde ürünün aynı özelliklere sahip farklı renk ve modelleridir. Model olarak da ürünler, gri damarlarının genişliğine göre ayrılır. Damar yapısı en homojen dağılım gösteren model Statuario Carrara olmaktadır.

Bianco Carrara Mermer Yüzey İşlemleri

Bianco Carrara mermer üzerinde birçok önemli yüzey işlemi uygulanabilir. Uygulanan yüzey işlemleri ile birlikte hem kullanım alanları daha fazla genişler hem de kullanıldıkları alanlara daha uygun hale getirilirler. Mermer üzerinde yapılan genel yüzey işlemleri;

 • Honlama (Honed)
 • Cilalama (Polished)
 • Alevle yakma (Flamed)
 • Eskitme (Tumbled/patinato)
 • Kumlama (Sand Blaster)
 • Çekiçleme (Bush Hammered)
 • Asitle yıkama (Antico/acid washed)

Bianco Carrara Mermer Fiyatları

Bianco Carrara mermer fiyatları genel olarak satın alınacak olan mermerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Satın aldığınız ürünün damar yapıları ne kadar homojen, renk sürekliliği nasıl, kalitesi ve parlaklığı gibi fiyatını belirleyen en önemli unsurlardır. Ürünlerin ayrıca işlenmemiş blok halinde veya farklı ebatlarda kullanımı için işlenmiş modelleri vardır. Bunların da fiyatları birbirlerinden farklıdır. Bianco Carrara mermer fiyatları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay, madenden az çıkarıldığı ve ithal olduğu için biraz yüksek fiyatlı olduğudur.

 

Bianco Carrara Mermer Masa ve Sehpa örnekleri için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 
Bianco Carrara Masa
Bianco Carrara Masa
 
Bianco Carrara Sunumluk
Bianco Carrara Sunumluk
Bianco Carrara Tezgah
Bianco Carrara Tezgah
Orta Sehpa Bianco Carrara
Orta Sehpa Bianco Carrara
Bianco Carrara - Taş Art Mermer
Bianco Carrara – Taş Art Mermer
Bianco Carrara Orta Sehpa
Bianco Carrara Orta Sehpa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara